Web sitemizi kullanarak, çerezlerin kullanılmasını kabul edersiniz, Çerezler daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olur.
03/06/2019 0 yorumlar

Kendimiz de yürüyüş meraklısı olmaktan öte, yürüyüşü bir tutkuya dönüştürdüğümüz için Kekova - Üçağız ve çevresini adım adım dolaştığımızdan sizlere fazlasıyla yardımcı olabilecek durumdayız. 

Likya yolu'ndan başka Üçağız - Kekova yöresi yürüyüş bakımından eşsizdir. Çok çeşitli, çok zengin yürüyüş parkurları mevcuttur.Yusuf yada Ali’den yürüş hakkında bilgi edinebilirsiniz.Likya Yolu üzerinde bile size biçok altarnatif yürüyüþ hatları sunacaklardır.Yörenin antik (Hoyran,Kenya,İstlada vs.) kentlerini birbirine bağlayan araba ve yürüyüş yollarının tarifini ayrıntılarıyla onlardan alabilirsiniz.

Tirmisin ( Çevreli ) asarı olarak da bilinen Tyberissus’a yürüyebilir, zamanla istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Hatta diyebiliriz ki ki zaman size yetmeyecektir.

Tyberissus’ dan Üçağız Köyü, Kale Mahallesi, boylu boyunca uzanan Kekova Adası, göl, nehir ve açık deniz üçlemesiyle, koy ve adacıkların seyrine dalmak zaman mefhumunu ortadan kaldırmaktadır. Devamında Thirmısın (Çevreli ) Köyünü de görerek köy yamacında sanki sizin görmeniz için saklanmış intibası uyandıracak kalıntılarından geçerek Üçağız’ a dönebilirsiniz. 

Birgün hayıtlı(İstlada) Antik kentini gezebilirsiniz. Patika yolda ilerlerken kara yolları yokken yolculuk yapan insanların duygularını yaşarsınız.

Aynı anda hem araba turu,hem yürüyüş yapabilirsiniz ki Keyna,Tirisa,Hoyran en ideal olanlarıdır.