Web sitemizi kullanarak, çerezlerin kullanılmasını kabul edersiniz, Çerezler daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olur.
03/06/2019 0 yorumlar

Sizlere,akşam pansiyonunuza dönebileceğiniz,zevkli araba gezileri sunmaktayız.

Arabanızla gezebileceğiniz çok özel yerler mevcuttur.

1-İlk sırada 15-20 dakikada uaşabileceğiniz DEMRE ilçemiz yer almaktadır.Arabanızla 20 dakika mesafede yeni açılan Likya Medeniyetler Müzesini gezebilirsiniz.Çayağzı Limanı yolu üzerinde ve Andriyaki antik bölgesinde konuşlanan müze, son yıllrda yapılan arkeolojik çalışmaların güzel bir ürünüdür.Sonra artık dünyaca ünlü,Demre Myra Tiyatrosu,Noel Baba Kilisesini gezebiliriniz. Kalan zamanınızı ister Sülüklü plajında kumsalda, ister Taşdibi  çakıllı plajda yüzerek geçirebilirsiniz.

2-Vadileri tercih edebilir, Arikanda (Arykanda), Limira (Limyra)’ya ulaşabilir, hemen akabinde yol üzerindeki Finike-Demre plajlarında yüzebilirsiniz.

3-Kaş-Kalkan üzeri Patara, Ksanthos, Leton antik kentlerini dolaşıp Saklı Kente uzanabilir, ya da bu yörelerin plajlarından yararlanabilirsiniz.

Sahil havasından biraz uzaklaşmak mı istorsunuz?

4-İşte Torosların yayla havası sizi bekliyor. Kuruova (Karaovabeli) Geçidine doğru tırmanırken kendinizi yer yer sedir ağaçlarının ,yer yer çam ağaçlarının ve yer yer de meşe,palamut ve ardıç ağaçlarının içinde bulacaksınız.Ağaçlar içinde Çayboğazı Barajına kadar ulaşacaksınız.Gömbe'ye vardığınızda batı yakasının Torosların uzantsı ve 3000 bin metreyi aşan yüksekliğiyle Ak Dağ, Ak Dağlar ,Kuzey yakasının Yumru Dağ ,güney yakasınınn Susuz Dağıyla çevrildiğini ve doğu yakasının da Elmalı ovasıyla açıldığını göreceksiniz.

Gömbe’nin serinliği size yetmediyse Uçarsu’ya doğru yol alın.İnanın yolculuk bitsin istemeyeceksiniz.Yeşil Göl,Subaşı Yaylasına varınca ancak o zaman ne demek istediğimizi anlayabileceksiniz.Pırıl pırıl akan akar suların eşliğinde,dinlenmek de budur,tadilde budur diyeceksiniz .

Önünüzde boylu boyunca uzanan Elmalı Ovası, Bey Dağların batı tarafını, Kızlar Sivrisini, Avlan Gölünü seyredebilirsiniz.

Ya da Elmalı’ya doğru yol alıp Abdal Musa, Sinan Ümmü dergahlarını gezerek Selçuklu ve Anadolu Beylikleri dönemi eserlerini ya da  başta Ömer Paşa Cami ve Külliyesi(medrese-kütüphane) olmak üzere Osmanli Cami ve eserlerini görebilirsiniz.

Haydi!! ne düşündüğünü söyle.

* Gerekli alan